فیلتر رگلاتور پنوماتیک چیست؟

فیلتر رگلاتور پنوماتیک چیست؟

فیلتر رگلاتور پنوماتیک برای یک سیستم پنوماتیک سالم حیاتی هستند. هنگامی که هوا فشرده می‌شود، حاوی آب، روغن یا سایر ناخالصی‌های متراکم است که کمپرسور از طریق خط هوا به تجهیزات شما وارد می‌کند. فیلتر منجر به تمیزکردن هوا و حذف مواد خارجی قبل ازرسیدن به پمپ می‌شود.

فیلتر رگلاتور پنوماتیک

پمپ‌های دیافراگمی هوای‌فشرده را خارج می‌کنند. هنگامی که هوا از کمپرسور خارج می‌شود، گرم، کثیف و اغلب مرطوب است که می‌تواند به تجهیزات پایین دستی مانند شیرها آسیب برساند و عمر آن را کاهش دهد. بنابراین، قبل از استفاده از هوا، باید با یک تنظیم کننده فیلتر تمیز و کنترل شود. یک رگلاتور برای کنترل سرعت و دقت جریان مایعات و هوا استفاده می‌شود. آنچه اتفاق می‌افتد این است که فیلتر خطوط هوایی ذرات جامد (گرد و غبار، خاک، زنگ) را تمیز به دام می‌اندازد و مایعات (آب، روغن) را از هوای فشرده جدا می‌کند.


ویژگی فیلتر رگلاتور پنوماتیک

تنظیم‌کننده فیلتر هوا یک ابزار ضروری برای محافظت از تجهیزات حساس پایین دست است. این دستگاه‌های نوآورانه آماده هستند تا هوای فشرده‌شده از ذرات و رطوبت را از خط هوا حذف‌کرده و فشار هوا را تا حد تعیین‌شده کاهش دهند. آنها این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهند که در انرژی صرفه‌جویی شود. همین امر باعث‌شده تا طرفداران زیادی داشته‌باشد.
فیلترهای رگلاتور به سادگی یک فیلتر و تنظیم‌کننده فشار را در یک واحد ترکیب می‌کنند. رگلاتورهای فیلتر اصولاً برای حفظ ایمنی هوای‌فشرده به تجهیزات پنوماتیک استفاده می‌شوند. آنها این کار را با حذف آب و ذرات از منبع هوا انجام می‌دهند، در حالی که کنترل دقیق فشار پایین دست را نیز فراهم می‌کنند. طراحی آن به گونه‌ای است که باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود. همچنین نشتی را به دلیل اتصالات هوای کمتر به حداقل می‌رساند.

تنظیم کننده رگلاتور چگونه کار می کند؟

یک تنظیم‌کننده فیلتر دو عملکرد اصلی را با هم ترکیب می‌کند. فیلتر هوای خروجی از کمپرسور را با صاف‌کردن و به دام‌انداختن ذرات جامد مانند گرد و غبار، کثیفی و جدا کردن مایعات از هوای‌فشرده تمیز می‌کند. در همین حال، تنظیم‌کننده سرعت و دقت جریان سیال را نیز کنترل می‌کند. فیلترها در خط هوای بالادست رگلاتورها، شیرهای کنترل جهت، روانکارها و دستگاه‌های هوا محور مانند سیلندرها نصب می‌شوند.


نحوه انتخاب یک تنظیم کننده رگلاتور

هنگام انتخاب تنظیم کننده فیلتر مناسب برای برنامه خود، باید چند سوال را از خود بپرسید.
نرخ جریان برای برنامه چقدر است؟ هنگامی که نرخ جریان را تعیین کردید، سپس می توانید اندازه پورت صحیح را انتخاب کنید.
چه سطحی از فیلتراسیون مورد نیاز است؟ فیلترهای همه منظوره 40 میکرونی معمولاً تا 95 درصد آب را حذف می‌کنند. افزودن یک فیلتر 5 میکرونی حذف آب را تا حدود 99 درصد افزایش می‌دهد.
فشار ورودی و خروجی چقدر است؟ وظیفه تنظیم کننده فشار تنظیم این پارامترها خواهد بود. به یاد داشته باشید که افت فشار محسوسی از طریق رگلاتور فیلتر وجود خواهد داشت.

سخن پایانی

در هنگام خرید یک فیلتر رگلاتور باید حتما مواردی را مد نظر قراردهید. از جمله دمای محیط، تخلیه فیلتر، مواد، فشار سنج، خود رهایی بخش، ظرفیت کاسه و تنظیم کننده‌های فیلتر هوا مواردی هستند که به شما کمک می‌کنند تا از خرید خود مطمئن باشید.

برای خرید کلیک کنید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *