پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی و کاربرد آن چیست؟

پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی  و کاربرد آن چیست؟

پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی در تشخیص میزان فشار وارده به سیستم بسیار کارآمد بوده و به سرعت عمل کاهش و کنترل فشار را انجام می‌دهد. این ابزار امنیت لازم را در تجهیزات صنعتی و سیالات سنگین به خوبی انجام می دهد تا دیگر خطری دستگاه را دنبال نکند. پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی می‌تواند به خوبی اطلاعات فشار وارده بر دستگاه را شناسایی و در کنترل آن بکوشد.

پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی چیست؟

این دستگاه جریان پرفشاری را در مدار ایجاد می کند که باعث می شود سطح انرژی سیالات را افزایش دهد. فشاری که ایجاد می شود از طریق پمپ هیدرولیک به وجود نمی آید، بلکه به دلیل وجود جریان سیالی که بر عمل کننده‌های هیدرولیکی مانند موتورهای هیدرولیک و سیلندرها وجود دارد، به وجود می‌آید. پمپ هیدرولیک به گونه‌ای کار می‌کند که نیروی رانشی که به صورت متناوب به بسته‌های جدا شده سیال وارد می‌شود را در فضای بین تیغه های پمپ و پوسته حبس می‌کند. درنهایت حجم این بسته‌ها را زمانی که از سمت مکش به سمت تخلیه حرکت می کند، کاهش می دهد. این عمل منجر به افزایش جریان فشار موجود می‌شود. زمانی که حجم فیزیکی بخش‌های مختلف پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی شروع به تغییر کند، درواقع وظیفه خود را آغاز کرده‌است. در این زمان موتورهای احتراقی و الکتروموتورها،به عنوان یک نیروی محرک، فعالیت خود را شروع می کنند.

نمونه سوئیچ هیدرولیک بلوکی

کاربرد سوئیچ هیدرولیک بلوکی

شاید برایتان جالب باشد که سوئیچ هیدرولیک بلوکی را در صنایع مختلفی از جمله رانش راکت، نظارت بر سیستم سیالات هیدرولیک هواپیما، دیگ‌های بخار، پردازش‌های شیمیایی، در سیستم فاضلاب برای جلوگیری از سرریزشدن، فضا و سیستم های مرتبط با آن و در سیستم های کنترل فشار مورد استفاده قرار می دهند. این مدل دستگاه را درpsi 300،2600،4000 و حتی 12000 تولید می کنند. از قابلیت های خوب این ابزار می‌توان به  قدرت کاربرد آن در دمای منفی 28 درجه سانتی گراد و حتی مثبت 70 درجه سانتی گراد نام برد. همین امر منجر شده‌است تا کاربردهای بسیاری در ماشین آلات متنوع داشته‌باشد.

نکات مهم هنگام خرید

حتما به این نکته توجه داشته‌باشید که پرشر سوئیچ هیدرولیک مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و یا فیزیکی موجود در سیالات داشته‌باشد. چراکه مواد شیمایی موجود در ابزارآلات موجب فرسایش، خرابی و ازبین رفتن قطعات می شود پس در انتخاب پرشر سوئیت هیدرولیک بلوکی دقت لازم را داشته‌باشید.
موادی که در ساخت پرشر مورد استفاده قرار میگیرد باید ضد زنگ باشد و بتواند در برابر دمای زیاد سیالات دوام بیاورد.
محدوده فشار در این دستگاه‌ها اهمیت بالایی دارد، چرا که در ابزارآلاتی مانند هواپیما که فشار بالایی را تحمل می‌کنند باید دوام بیاورد.

انواع پرشر سوئیچ

سخن پایانی

خطرات همیشه در هرجایی وجود دارد. در ماشین آلات سنگین، فضاپیماها و هواپیماها اگر مشکل کوچکی در آنها به وجود بیاید منجر به گرفته‌شدن جان هزاران انسان می‌شود. کنترل فشار وارده بر دستگاه همیشه امری مهم برای مهندسان بوده و هست. برای اینکه این میزان فشار کامل کنترل شود انواع مختلفی از سوئیچ هیدرولیک را می توانید در بازار پیداکنید. یکی از این ابزارها دستگاه پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی است. این دستگاه کنترل فشار در ابزارآلات را با دقت بالایی انجام می‌دهد و باعث کاهش نگرانی می‌شود.

برای خرید پرشر سوئیچ هیدرولیک بلوکی کلیک کنید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *