شیر برقی فستو

شیر برقی فستو در مدل‌ها و انواع مختلفی وجود دارند و بر اساس کاربردهایشان در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. قیمت شیر برقی فستو

شیر پنوماتیک برقی در واقع یک نوع شیر بادی است که با استفاده از نیروی الکتریکی عمل می‌کند و میزان جریان هوا را در یک سیستم پنوماتیک فرایندی قطع و وصل یا تنظیم می‌کند. فروش شیر برقی فستو

شیر برقی پنوماتیک در واقع یک شیر الکترومکانیکی است که به یک مکانیزم بوبین برقی (سلنوئید) متصل است و این بوبین توانایی قطع و وصل جریان هوا و یا کنترل آن را دارد. تغییر در جریان هوا بر اساس دستوراتی از سیستم کنترل دریافت می‌شود.
انواع شیر برقی فستو

شیرهای برقی فستو در انواع مختلفی وجود دارند که به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از انواع شیرهای برقی فستو عبارتند از:

1. شیرهای برقی فستو با مصرف برق پایین: این نوع شیرها برای کاهش مصرف برق طراحی شده‌اند و معمولاً از تکنولوژی‌های پیشرفته ای مانند الکترونیک قدرت کم مصرف استفاده می‌کنند.

2. شیرهای برقی فستو با سوئیچینگ تایم بالا (FAST SWITCHING): این نوع شیرها قابلیت سریع بستن و باز کردن دارند و زمان سوئیچینگ بسیار کمی نیاز دارند. این ویژگی آنها را برای کاربردهایی مانند کنترل دقیق و سریع فرایندهای صنعتی مفید می‌سازد.

3. شیرهای برقی فستو با کنترل فلوی پروپورشنال: این نوع شیرها قابلیت کنترل دقیق جریان هوا را بر اساس سیگنال ورودی فراهم می‌کنند. با تغییر میزان سیگنال کنترلی، جریان هوا نیز به صورت پروپورشنال تغییر می‌کند.

علاوه بر این، شیرهای برقی فستو براساس شکل ظاهری و کارکرد در محیط‌های مختلف، به دسته‌بندی‌های دیگری نیز تقسیم می‌شوند، مانند:

شیرهای کنترلی راه‌دهنده استاندارد
شیرهای کنترلی راه‌دهنده عمومی
شیرهای کنترلی راه‌دهنده برای استفاده‌های خاص

همچنین، برای عملکرد این شیرها، محرک‌های الکتریکی و پنوماتیک نیز استفاده می‌شود.
شیرهای برقی استاندارد (ISO) VSVA فستو

شیرهای برقی استاندارد (ISO) VSVA فستو عبارتند از:
شیرهای برقی استاندارد با پلاگین یا سوکت جداگانه (ISO valve with individual plug VSVA):

این نوع شیرها با استاندارد ISO 15407-1 و ISO 15218 برای شیرهای فرمان با رابط های متصل شونده مطابقت دارند. اتصال برقی از طریق پلاگین نوع C انجام می‌شود و دارای بدنه فلزی قوی هستند.

همچنین، می‌توان چند شیر از سایز های مختلف را در یک مجموعه جمع کرد. خرید شیر برقی فستو

شیر برقی فستو
شیرهای برقی استاندارد با پلاگین مرکزی (ISO valve with central plug VSVA):

این نوع شیرها با استاندارد ISO 15407-1 و ISO 5599-1 سازگار هستند. اتصال برقی از طریق پلاگین مرکزی (central plug) صورت می‌گیرد و دارای بدنه فلزی قوی هستند. همچنین، می‌توان چند شیر از سایزهای مختلف را در یک مجموعه جمع کرد.

شیر برقی فستو
شیرهای برقی با پلاگین (plug-in) (ISO valve, plug-in VSVA):

این نوع شیرها استاندارد ISO 15407-1 را دارا بوده و برق مورد نیاز را از طریق منبع تغذیه مرکزی دریافت می‌کنند و اتصال زمین مشترک دارند. این نوع شیرها برای مجموعه شیرهای VTSA/VTSA-F استفاده می‌شوند و دارای بدنه فلزی قوی هستند.

شیر برقی فستو

شیر برقی فستو