شیر رزمنت

منیفولد ولو (Manifold Valve) یک نوع شیر چند راهی مخصوص می باشد که تشکیل شده از چند نازل یا چند شیر سوزنی است که کنترل آن‌ها به کمک یک مدار انجام می‌گیرد و می‌تواند مسیر جریان را به شکل دلخواه تنظیم و تغییر دهد. وجود این شیرآلات برای سیستم‌های مختلف و به طور ویژه برای تنظیم فاکتورهایی مانند فشار در ترانسمیترهای اختلاف فشار بسیار مهم است. در حقیقت با کمک این شیرها می‌توان یک مسیر را قطع و جریان را به سمت مسیر دیگر هدایت کرد تا به راحتی فرایند تعمیرات و کالیبراسیون انجام شود. شیر رزمنت
منیفولد 5 شیره روزمونت، یکی از تجهیزات جانبی و پر کاربرد فشار می باشد که برای نصب و جداسازی دستگاه اندازه گیری اختلاف فشار (گیج و ترانسمیتر) در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خرید شیر رزمنت

این تجهیزات دارای 5 شیر سوزنی شکل به همراه چندین اتصال در بدنه می باشد. دارای دو عدد از شیرها (Block یا Isolate)، دو عدد دیگر شیرهای (Vent و Drain) جهت تخلیه سیال و یک شیر (Equalizer) جهت یکسان سازی ورودی های فشار است. فروش شیر رزمنت

در منیفولدهای 5 شیر نقش شیر Equalizer بسیار مهم است زیرا باعث می گردد که تمام فشار استاتیک یک خط روی دستگاه قرار نگرفته و تجهیز اندازه گیری اختلاف فشار آسیب نبیند.

منیفولدهای 5 شیره روزمونت در طیف گسترده ای از صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و صنایع فرآیندی استفاده می‌شوند.
انواع منیفولد 5 شیره روزمونت

منیفولدهای 5 شیره یا 5 راهه روزمونت در دو مدل زیر طراحی و تولید می شوند. که در ادامه به معرفی و بررسی مشخصات فنی هر کدام می پردازیم:

منیفولد 5 شیره روزمونت 305
منیفولد 5 شیره روزمونت R305

منیفولد 5 شیره روزمونت 305

منیفولد 5 شیر مدل 305 روزمونت مستقیما به ترانسمیتر فشار Rosemount Coplanar متصل می شود و نیازی به فلنج ندارد. این منیفولدهای سبک وزن به صورت 2 و 3 شیره نیز ارائه می شوند.

منیفولدهای 5 شیر دارای دو شیر ایزوله (Isolate) و یک شیر متعادل کننده فشار (Equalizer) و یک شیر (drain) و یک شیر (vent) برای هواگیری سیال فرآیندی میباشد. قیمت شیر رزمنت

منیفولدهای 5 راهه روزمونت برای جداسازی تجهیزات فشار، تخلیه کنترل شده و محفاطت در برابر نشتی برای اطمینان از یکپارچگی ایمنی در صنایع مختلف به کار می روند. این محصول را میتوان برای کاربردهای مختلف به همراه یک ترانسمیتر فشار متغیر یا استاتیکی و اختلاف فشاری مونتاژ کرد.

منیفولد 5 شیره 305

از مزایای منیفولد 5 شیر با اتصال رزوه ای میتوان به 50 درصد نشتی احتمالی کمتر از منیفولد 5 شیر با اتصال فلنجی اشاره نمود. ویژگی های منیفولد شامل طراحی سبک وزن، تست نشتی، کالیبره شده و فرآیند نصب آسان می شود.

منیفولدهای 5 شیره گاز طبیعی برای محافظت بیشتر در برابر نشتی و اطمینان از یکپارچگی سیگنال اختلاف فشار DP به کار می روند. همچنین پیکربندی 2، 3 و 5 شیر روزمونت برای گیج و ترانسمیترهای اختلاف فشاری در دسترس می باشد.
مشخصات فنی منیفولد 5 شیر روزمونت 305

حداکثر دمای فرآیندی: 538 درجه سانتیگراد/ 1000 فارنهایت

جنس منیفولد: فولاد ضد زنگ 316، 316L S.S، هستلوی Alloy C-276 و آلیاژ نیکل مس Alloy 400

متریال پکینگ آب بندی: تفلون PTFE، گرافیت

سایز اتصالات: “1/4 NPT1/2” ،NPT

تاییدیه و استانداردها: برای سیالات ترش مطابق با استاندارد NACE MR 0175/ISO 15156, MR0103

جهت گیری اتصال فرآیند: 90 درجه با ترانسمیتر فشار

گارانتی: تا 5 سال
مزایای منیفولد 5 شیره روزمونت

امکان جدا کردن تجهیزات اندازه گیری فشار برای تعمیر و تعویض
کنترل تهویه
حفاظت در برابر نشتی
کالیبره کردن ترانسمیتر اختلاف فشار
طراحی فشرده و سبک
قابلیت نصب مستقیم (Direct)
بالا بردن بازدهی و ایمنی سیستم
کالیبراسیون آسان در فرآیند
طراحی یکپارچه منیفولد 5 راهه روزمونت اتصال بدون فلنج را فراهم می کند که موجب کاهش وزن، نشتی و فضای مورد استفاده می شود.

ویژگی های انحصاری منیفولد 5 شیر رومونت R305، شیر قفل فشار با طراحی استم دو تکه و سوراخ بزرگ برای مقاومت در برابر وصل شدن می باشد.
منیفولد 5شیر R305

منیفولد 5 شیر روزمونت R305 همانند مدل 305 مستقیما همراه ترانسمیترهای اختلاف فشاری نصب می شوند و نیاز به فلنج ندارند. شیر Pressure-Lock به طور انحصاری در منیفولدهای روزمونت R305 و R306 ارائه می شود که عملکرد ساده، قابلیت اطمینان و ایمنی سیستم را افزایش می دهد. برای پاسخگویی به نیازهای مختلف سیستم Rosemount Manifold محصولات متنوعی را ارائه می دهد.
مشخصات فنی منیفولد 5شیره R305

حداکثر فشار فرآیندی: 431 بار / 6250 psi

حداکثر دمای فرآِندی: 399 درجه سانتیگراد/ 750 فارنهایت

جنس منیفولد: فولاد ضد زنگ 316، 316L S.S

متریال پکینگ آب بندی: تفلون PTFE، گرافیت

سایز اتصالات: “1/4 NPT1/2” ،NPT

تاییدیه و استانداردها: برای سیالات ترش مطابق با استاندارد NACE MR 0175/ISO 15156, MR0103

جهت گیری اتصال فرآیند: 90 درجه با ترانسمیتر فشار
نصب و هواگیری توسط منیفولد 5 شیره روزمونت

برای نصب منیفولد روی خط ابتدا تمامی شیرها را میبندیم. در گام بعدی شیر Equalizer را باز می کنیم سپس شیرهای سمت فشار پایین LP و فشار بالا HP را باز می کنیم سیال داخل پایه LP می شود (DP=0). در نهایت Equalizer را می بندیم با بستن Equalizer اختلاف بین دو فشار روی گیج نمایش داده می شود اگر مقدار درست نبود بایستی هواگیری انجام شود.

جهت هواگیری به منطظور جلوگیری از پک شدن هوا سه شیر Vent و Drain و Equalizer را باز می کنیم تا از شیرهای Drain و Vent سیال خارج می شود سپس به محض خروج سیال هواگیری انجام شده است.

در نهایت خیلی سریع هر سه شیر را میبندیم. سایزسوراخ های Vent وDrain معمولا 1/4″ و سایز سوراخ های سمت پروسه NPT 1/2″ است.
عوامل تاثیرگذار بر قیمت منیفولد 5 شیره روزمونت

عوامل متعددی بر قیمت منیفولدهای 5 شیر روزمونت علاوه بر شرایط بازار و نوسانات دلار تاثیر گذار هستند. یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت شیرهای منیفولد5 راهه جنس و متریال اجزای تشکیل دهنده آن می باشد.

جنس منیفولدها متناسب با نوع سیال، دما و فشار فرآیندی از متریال مختلفی تولید می شود. شیرهای منیفولد به عنوان یکی از قطعات در تماس با سیال (Wetted Part) حداقل باید از متریال استنلس استیل 316L که تحمل دما و فشارهای بالا را داشته باشند.

همچنین تعداد شیرهای سوزنی و ویژگی های فنی منیفولد مانند دما و فشار کاری بر قیمت منیفولد ویکا تاثیرگذار است. به عنوان مثال منیفولد با محدوده کاری گسترده تر از قیمت بالاتری برخوردار است.

شیر رزمنت