جک میل مخفی پنوماتیک

برای خرید جک میل مخفی پنوماتیک باید که اطلاعات کافی در رابطه با آن ها داشته باشیم و بدانیم که کاربرد آن ها کدام اند؟ ساختار این نوع جک ها چگونه است؟ کارکرد آن ها چگونه است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات ما را تا پایان این مطلب همراهی نمایید. در ابتدا برای باید بگوییم که این نوع جک های سیلندر پنوماتیک دارای بدنه چهار گوش می باشند.

گفتنی است که میله های اطراف بدنه جک میل مخفی پنوماتیک قابل دیدن نیستند. به جک های میل مخفی جک DNC نیز می گویند. این جک یک نوع از جک های پنوماتیک می باشد. باید اشاره کنیم که جک های پنوماتیک با فشار هوا کار می کنند. و در صنایع مختلف دارای کاربرد های مختلفی نیز می باشند. فروش جک میل مخفی پنوماتیک

حرکت رفت و برگشتی این محصول با کمک فشار هوا انجام می شود. این نوع جک ها در دو نوع تولید و به بازار عرضه می شوند. نوع یک طرفه و نوع دو طرفه: در نوع یک طرفه جک میل مخفی یا DNC در یک سر پیستون می باشد که می تواند به قطعات دیگری همچون فلز متصل شود. قیمت جک میل مخفی پنوماتیک

فشار هوا از يك طرف به پيستون وارد مي‌شود و آن به حركت در مي‌آيد. در مدل دو طرفه، در دو سر پيستون، از سيلندر ميل مخفي پنوماتيك استفاده مي‌شود. فشار هوا از يك سمت وارد مي‌شود و حرکت رو به جلو را ایجاد می‌کند. فشار هوایی که از سمت دیگر وارد می‌آید باعث برگشت حرکت به عقب می‌شود.

خرید جک میل مخفی
جک پنوماتیک میل مخفی

باید اشاره کنیم که به جک میل مخفی پنوماتیک را مطابق با استاندارد ISO15552 تولید می شوند. در حقیقت جک هایی که با این نوع استاندارد تولید می شوند قابليت تعويض با انواع ديگر از اين نوع استاندارد را دارند. جک های پنوماتیک میل مخفی دارای طول عمر بالاو بهترین عملکرد کلاس می باشند.

این جک ها از محبوب ترین جک های پنوماتیک در جهان نیز می باشند. اين سيلندر پنوماتيك، از يك سوي كورس حركتي خود كار انجام مي‌دهد. هواي فشرده شده از يك سمت جك، وارد شده و پيستون را به حركت در مي‌آورد. ورود هوا از سمت ديگر پيستون، آن را به سمت پايين حركت مي‌دهد.

جك پنوماتيك ميل مخفي مگنتي هستند و براي نيازهاي مختلف، در ابعاد و سايزهاي گوناگون توليد مي‌شوند. در رابطه با ساختار جک های میل مخفی باید بگوییم که روي بدنه اين سيلندر دو سوراخ تعبيه شده است. سوراخ اول براي ورود فشار هوا و ايجاد حركت رو به جلو ساخته شده، بعد از حركت پيستون به سمت جلو براي برگرداندن آن به سمت عقب، فشار هوا از سوراخ دوم وارد مي‌شود.

در ادامه باید بگوییم که دارای یک شکاف بر روی سيلندر و درپوش‌هاي انتهايي که براي نصب راحت ‌تر می باشد. دارای بالشتک نیز می باشد که یک قطعه قابل تنظیم می باشد. این قطعه بر روی در های انتهایی جک می باشد.

از ویژگی های خوب جک میل مخفی این است که آرام و با صدای کم کار می کند. برخی از کاربرد هایی که برای جک های میل مخفی می توانیم که نام ببریم این است که از آن ها در پرتاب قطعه ها و پرس کردن و برای فشردن و ساخت گیره های پنوماتیک استفاده می شود. در هنگام خرید باید با برخی از مشخصه های این جک ها آشنایی داشته باشید که در ادامه به برسی هر کدام از آن ها می پردازیم
قطر میل پیستون

يكي از مشخصه‌هايي كه بايد در انتخاب جك پنوماتيك ميل مخفي، به آن توجه كنيد، قطر ميل پيستون است. اين قطر روي عملكرد جك در حركت‌هاي طولاني تاثير مي‌گذارد. هر چقدر ميزان اين قطر بيشتر باشد، احتمال خم شدن و شكستگي كمتر مي‌شود. قطر ميل در سيلندرهايي با طول زياد از اهميت زيادي برخوردار است.
کورس

به فاصله ميان اولين نقطه شفت سيلندر تا نقطه پاياني كورس گفته مي‌شود. واحد اين فاصله يا طول به ميليمتر است. اين مشخصه مقدار جابه‌جايي با جك را نشان مي‌دهد.

جک میل مخفی
مقدار ضربه گیر

از جك پنوماتيك در هر نوع براي حركت در يك مسير ابتدايي و انتهايي استفاده نمي‌شود. با هر بار جابه‌جايي، ضربه‌هايي به پيستون وارد مي‌شود. اگر راهكاري براي دفع اين ضربه‌ها در نظر گرفته نشود، اين ضربه‌ها باعث تخريب پيستون از داخل مي‌شوند. براي همين در ابتدا و انتهاي كورس، از درپوش‌هايي براي ضربه‌گيري استفاده مي‌كنند.

جک میل مخفی پنوماتیک