فشار شکن زیر شیری هیدرولیک چیست؟

فشار شکن زیر شیری هیدرولیک چیست؟

فشار شکن زیر شیری هیدرولیک از ورود آب ناگهانی یا فشار جلوگیری می کند. این دستگاه، انقلابی صنعتی در دنیا به پا کرده است. اگر قصد خرید فشار شکن زیر شیری هیدرولیک را دارید با ما همراه باشید تا شما را با اجزا و کاربرد آن آشنا کنیم.

فشار شکن زیر شیری هیدرولیک چیست و چه کاربردی دارد؟

فشار شکن زیر شیری هیدرولیک به طور خودکار فشار ورودی بالا و متغیر را به فشار خروجی کم و ثابت تبدیل می کند. اگر بعد از این قطعه شبکه وجود نداشته باشد، این محصول به طور خودکار جریان را قطع می کند تا از تجمع فشار ساکن جلوگیری کند.

استفاده از این شیرها باعث سهولت استفاده از شبکه و خطوط انتقال می شود و هزینه های کلان خرید زمین و مخازنی که دارای فشار است را از بین می برد و همچنین با کاهش فشارهای ناخواسته در شبکه ها و کنده کاری خطوط از اتلاف زیاد آب جلوگیری می کند. بنابراین می توانیم یک یا چند ابزار مکانیکی را جابجا کنیم.

تمام تجهیزات نصب شده در سیستم دارای مقدار مشخصی از ظرفیت فشار هستند. فشار سیال در سیستم هرگز نباید از حداکثر فشار معمولی و قابل تحمل تجهیزات تجاوز کند.

افزایش تنش خطراتی مانند خرابی قطعات، ترک خوردگی سیم پیچ و خرابی اتصال را به همراه دارد. افزایش فشار غیر ضروری می تواند به دستگاه و کل سیستم هیدرولیک آسیب جدی وارد کند. شیر کنترل فشار هیدرولیک برای نظارت بر مقدار فشار استاندارد سیستم با نصب آن در ابتدای سیکل هیدرولیک طراحی شده اند.

از جمله کاربردهای این نوع شیر اطمینان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنایع غذایی
 • تجهیزات لباسشویی
 • سیستم استریلیزاسیون با بخار
 • تجهیزاتی که از هوای کم فشار استفاده می کنند.

اجزای تشکیل دهنده

 1. پیج تنظیم کننده
 2. تنظیم کننده
 3. محفظه آب بند
 4. فشار خروجی
 5. قسمت پیلوت
 6. قسمت بالای بدنه
 7. قسمت اصلی شیر
 8. نشیمنگاه
 9. نگهدارنده
 10. دیاگرام شیر

نحوه نصب شیر فشار شکن هیدرولیک

نصب شیر فشار شکن یکی از اصلی ترین مسائلی است که ذهن بسیاری از مشتریان این تجهیزات را به خود مشغول کرده است. برای نصب شیرهای فشار میبایست یک سری مراحل را طی کنید که از مهمترین مراحل مربوط به نصب شیر فشار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قبل از نصب دستگاه مذکور حتما دریچه های مربوط به سیستم را باز کنید تا هوای داخل لوله ها کاملا خشک شود.
 • برای افزایش طول عمر این قطعه، از دستگاهی که فشار را قطع می کند استفاده نمایید.
 • به جهت روی قطعه دقت کنید و هنگام نصب حتما این جهت را رعایت کنید.
 • برای تنظیم فشار مورد نیاز این دستگاه از پیچ فنری بالایی شیر استفاده می شود.

هنگام نصب فشار شکن زیر شیری هیدرولیک، بهتر است یک سری نکات ایمنی را رعایت کنید:

توجه داشته باشید که جهت کاهش فشار خروجی از جهت چرخش عقربه های ساعت و برای افزایش فشار ورودی از جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت استفاده می شود. نصب قطعه مختلف هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و می توان آن ها را با کمی دقت به بهترین شکل ممکن نصب کرد.

برای خرید فشار شکن زیرشیری هیدرولیک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *