جک کامپکت پنوماتیک

جک کامپکت پنوماتیک همانگونه که از نامش پیداست با هوای فشرده کار می کند و جزء عملگر های پنوماتیک (بادی) می باشد، یکی از پرکاربردترین محصولات اتوماسیون صنعتی جک پنوماتیک کامپکت می باشد. خرید جک کامپکت پنوماتیک
جک کامپکت همانطور که از نامش مشخص است، جک جمع و جوری هست.
به جک کامپکت، سیلندر کمپکت، جک فشرده شده و … نیز گفته می شود. فروش جک کامپکت پنوماتیک
به طور خلاصه  عملکرد جک پنوماتیک کامپکت به این صورت است که:
هوای فشرده از مجرای ورودی جک وارد و در پشت پیستون جک جمع می شود، فشاری که هوا به سیلندر وارد می کند موجب حرکت خطی می شود.

با توجه به اینکه شفت جک با آن اتصال برقرار کرده جک به حرکت در می آید، این سیلندر ها وظیفه جابه جایی و انتقال خطی دارند.
جک کامپکت پنوماتیک یا کمپکت، با داشتن قد کوتاه نسبت به سایر سیلندر های پنوماتیک فضای کمتری را در قطر و کورس یکسان اشغال می کند و برای دستگاه هایی با محدودیت فضا مورد استفاده قرار می گیرد.
قیمت جک کامپکت پنوماتیک نسبت به جک پنوماتیک پروفیلی و گاها چهارمیل در سایز یکسان کمتر است، اختلاف قیمت جک پنوماتیک کامپکت نسبت به قیمت سیلندر پنوماتیک پروفیلی تقریبا 60 درصد است.

کاتالوگ، لیست قیمت و خرید جک پنوماتیک کمپکت – سیلندر پنوماتیک بادی کامپکت
انواع جک کامپکت

جک کامپکت در انواع مختلف تولید می شود، همچنین شرکت های متنوعی به تولید این محصولات می پردازند.
جک های کمپکت عموما شامل همه سیلندر هایی می شوند که از به صورت فشرده شده هستند.
این جک های کامپکت عموما با شافت داخل رزوه هستند و به آنها سیلندر پنوماتیک کمپکت نیز گفته می شود.

ابعاد جک پنوماتیک کامپکت در مقایسه با جک پنوماتیک پروفیلی | برند های مختلف تولید این محصولات را انجام می دهند که به معرفی آنها در ادامه می پردازیم.
جک های پنوماتیک کامپکت معمولا از استاندارد خاصی پیروی نمی کنند و معمولا هر کمپانی استاندارد خود را دارد و یا از کمپانی دیگری پیروی می کند.
کمپانی های اروپایی سیستم نام گذاری خود را بر روی محصولات خود دارند ولی کمپانی های چینی معمولا از سیستم کد گذاری اروپایی ها استفاده می کنند.

منظور ما از جک کامپکت، جک پنوماتیک کامپکت مگنت دار، جک پنوماتیک کامپکت بدون مگنت است، که توسط شرکت فستو، اس ام سی و ایرتک تایوان که یا توسط این کمپانی تولید شده اند یا توسط شرکت های دیگر چینی یا اروپایی که سیستم کد گذاری آنها مطابق با این شرکت هاست، تولید می شوند.

همچنین جک های کامپکت در واقع به جک های داخل رزوه ای معروف هستند، اما مدل هایی هم هستن که شافت انها بیرون رزوه است.
علت این امر هم تنوع زیاد برند های موجود در بازار ایران است، همانطور که می دانید جک کامپکت چینی یا جک کمپکت چینی بسیار راحت تر از سیلندر کامپکت شرکت هایی همچون بوش یا SMC یا فستو در بازار یافت می شوند.

جک کامپکت پنوماتیک