پاورپک هیدرولیک

در تمامی سیستم ها و ماشین آلاتی که نیرو و انجام کار توسط سیال هیدرولیک انجام می شود منبع و تولید توانی وجود دارد که به آن یونیت هیدرولیک (پاورپک یا پاور یونیت) گفته می شود. در یک تعریف کوتاه می توان پاورپک هیدرولیک را اینطور تعریف کرد که با متصل بودن به یک منبع محرک، با استفاده از پمپ جریان هیدرولیک را تولید کرده و با استفاده از شیرآلات هیدرولیکی کنترل فشار، جهت و جریان روغن انجام می گیرد و در نهایت روغن جهت انجام کار به عملگرهایی نظیر سیلندر و هیدروموتور می رسد.
یونیت های هیدرولیک قابل ارائه در هیدرونرما از توان 1 اسب تا توان های بالای 30 کیلووات می باشند. این یونیت ها برای مصارف سبک مانند یونیت های آسانسوری و بالابری همچنین برای مصرف سنگین مانند پرس های 10 الی 20 تن مورد استفاده قرار می گیرند. پاور پک و یونیت های قابل ساخت در هیدرونرما در برند های مختلف قابل ارائه می باشند. از برندهای چینی تا برندهای بسیار معتبر مانند رکسروت آلمان می توانند تجهیزات مورد استفاده در یونیت های قابل ارائه توسط هیدرونرما باشند. خرید پاورپک هیدرولیک

کیفیت ساخت یونیت در استفاده از آن بسیار موثر است. با توجه به اینکه نفرات فنی هیدرونرما با چندین سال سابقه و داشتن تجربه بسیار اقدام به ساخت یونیت های هیدرولیک می کنند تمامی محاسبات با دقت فراوان انجام می شود تا در صورت افزایش فشار ناگهانی ایمنی کاربر حفظ شود و یا کاهش فشار باعث نشود که سیستم هیدرولیک مصرف کنندگان عزیز مختل شود. فروش پاورپک هیدرولیک

یونیت های قابل ارائه در هایپر هیدرونرما در کمترین زمان ممکن برای مشتری ساخته می شود. به گونه ای که کیفیت مد نظر مشتری تامین شده و یونیت قادر به ایجاد فشار و دبی مناسب خواهد بود. قیمت پاورپک هیدرولیک

در ادامه به شرح مشخصات فنی این محصول می پردازیم.
یونیت هیدرولیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

هر پاورپک هیدرولیک از سه جزء اصلی الکتروموتور (یا موتور احتراقی)، پمپ هیدرولیک و مخزن تشکیل شده است اما علاوه بر این موارد قطعات دیگری هم در یونیت هیدرولیک قرار دارد که در ادامه تمامی اجزا شرح داده شده است.

یونیت هیدرولیک یا پاورپک هیدرولیک

الکتروموتور

محرک پمپ هیدرولیک در انواع یونیت های هیدرولیک موتور الکتریکی با برق DC و یا AC می باشد که در صنایع مختلف استفاده از الکتروموتور با برق AC به دلایل زیر رایج تر می باشد.

توان خروجی بالا که برای کاربردهای صنعتی مناسب می باشد.
هزینه ساخت آنها نسبتاً ارزان می باشد.
نگهداری آسان و قابلیت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی

الکتروموتور یونیت هیدرولیک

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک دستگاهی است که انرژی مکانیکی از موتور (حرکت چرخشی) را به انرژی هیدرولیک تبدیل می کند. شفت خروجی الکتروموتور با استفاده از کوپلینگ به شفت محرک پمپ متصل است. با چرخش محور پمپ، اختلاف فشار بین ورودی و خروجی پمپ ایجاد شده و همین پدیده سبب مکش روفن از مخزن می شود. سپس پس از عبور از پورت خروجی با استفاده لوله ها یا شلنگ های هیدرولیکی به سمت عملگرها (اکچویتور) می رود.

از متداول ترین انواع پمپ های مورد استفاده در یونیت های هیدرولیک می توان به پمپ های کارتریجی، پمپ دنده ای هیدرولیک و پمپ پیستونی هیدرولیک اشاره کرد.

پمپ یونیت هیدرولیک

بلوکه یا منیفولد هیدرولیک

بلوکه های هیدرولیک به تنظیم جریان، فشار و جهت سیال کمک می کنند. طراحی بلوکه ها بسته به نوع و تعداد اجزای کنترل کننده متفاوت می باشد. در شکل زیر بلوکه هیدرولیکی مشاهده می شود که هم شیرهای کنترل جهت و هم کنترل فشار روی آن نصب شده اند. استفاده از این نوع بلوکه ها در مدارهایی که محدویت جا برای نصب شیرها وجود دارد رایج است.

نکته: در اصطلاح عام به بلوکه های هیدرولیکی، “زیرشیری” هم گفته می شود.

بلوکه یا منیفولد هیدرولیک

شیرهای هیدرولیک

شیرها قطعاتی هستند که وظیفه کنترل کردن را در یونیت هیدرولیک بر عهده دارند. این کنترل می تواند با روش هایی نظیر قطع و وصل جریان، انتقال جریان و یا یکطرفه نگهداشتن جهت سیال باشد. در یونیت های هیدرولیک شیرهای هیدرولیکی هستند که باعث ورود روغن به سیلندر و خروج روغن از آن می شوند. از انواع پرمصرف این نوع شیرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چک ولو ها
فشارشکن ها
نیدل ولو یا فلوکنترل ولوها
شیرهای کنترل جهت

چک ولو

شیر یونیت هیدرولیک

فشارشکن

فشارشکن هیدرولیک

فلو کنترل

فروش فلو کنترل

شیر کنترل جهت

شیر کنترل جهت

مخزن روغن (تانک)

طراحی مناسب مخزن از جمله عوامل موثر در بالا بردن بازدهی و عمر قطعات سیستم هیدرولیک می باشد. مخزن محلی است که در آن لجن، آب و ذرات فلزی ته نشین شده و حباب های هوا اجازه می یابند تا با فرار نمودن بطرف سطح از روغن جدا شوند. بنابر این مخزن فقط به عنوان فضای نگهداری سیال هیدرولیک نبوده بلکه مکان اصلی تامین شرایط مورد نیاز آن می باشد. در شکل زیر یک مخزن هیدرولیک استاندارد و اجزای تشکیل دهنده آن نشان داده شده است.

پاورپک هیدرولیک
پاورپک هیدرولیک
پاورپک هیدرولیک