پوزیشنر پنوماتیک

دستگاه‌ های پنوماتیک سیگنال ‌های پنوماتیک را ارسال و دریافت می کنند. آنها ذاتاً ایمن هستند و می توانند مقدار زیادی نیرو برای بستن دریچه (ولو) ایجاد کنند. پوزشنر های پنوماتیک ( Pneumatic Positioner ) در ورودی خود سیگنال هایی بین 3 الی 15 PSI را دریافت کرده و متناسب با آن موقعیت عملگر را تنظیم میکنند. با تعیین موقعیت اکچویتور نیز ولو به موقعیت مورد نظر می رسد.

چرا از پوزیشنر در خط فرمان و کنترل ولوها استفاده می شود؟

پوزیشنر پنوماتیک واسطه ای بین سیستم کنترلی و ولو است و معمولا در قسمت بالای عملگر پنوماتیک نصب می شود و موقعیت اکچویتور را بر اساس سیگنال کنترلی دریافت شده با ساقه ولو ( Stem ) چک نموده و با ارسال سیگنال مناسب به اکچویتور موقعیت ولو را تنظیم می کند. در واقع درصورتیکه پوزیشنر در یک سیستم نباشد، سیگنال کنترلی مستقیما به عملگر می رود، اما با نصب پوزیشنر سیگنال کنترلی در ابتدا وارد پوزیشنر می شود و سپس با توجه به نیاز سیستم سیگنال مناسب به عملگر ارسال می گردد. خرید پوزیشنر پنوماتیک
مزیت های استفاده از پوزیشنرهای پنوماتیک ( موقعیت‌یاب ) کدامند؟

پوزیشنر پنوماتیکی ( Pneumatic Positioner ) به صورت ذاتی ایمن هستند و توانایی تامین نیروهای بزرگ برای بستن شیر را نیز دارند. پوزیشنر باعث بهبود اصطکاک سیستم و کاهش چشمگیر حرکت غیر خطی و خطاهای سیستم و هیسترزیس ( Hysteresis ) آن می شود. فروش پوزیشنر پنوماتیک
نکات نصب و راه اندازی پوزیشنرهای پنوماتیکی:

در ولوهای خطی در قسمت بالای اکچویتور پنوماتیک نصب می شود.
در ولو های دوار ( روتاری ) نزدیک به انتهای ساقه شیر ( Stem ) نصب می شوند.
پوزیشنر را به صورت مکانیکی به ساقه شیر ( Stem ) نصب می کنیم. این محل نصب امکان مقایسه پیستون شیر را با موقعیت ارسال شده مورد نظر کنترلر فراهم می آورد. قیمت پوزیشنر پنوماتیک

هنگام خرید پوزینشر های پنوماتیکی باید به چخه مواردی دقت کنیم؟

نوع جریان سیال
کلاس بندی محیطی
دمای کاری
سیگنال ورودی
فشار کاری
پروتکل ارتباطی
ابعاد و وزن

برندهای معتبر پوزیشنر پنوماتیکی در بازار

فیشر ( Fisher )

برند فیشر یکی از نام های معتبر و معروف در زمینه کنترل ولو ها و عملگر ها می باشد که زیر نظر هلدینگ امرسون ( Emerson ) فعالیت می کند. این شرکت آمریکایی انواع کنترل ولو ها، عملگرها و پوزیشنرها را تولید می کند.

ماسونیلان ( Masoneilan )

برند ماسونیلان یکی از برند های زیر مجموعه بیکر هیوز ( Baker Hughes ) می باشد. این شرکت آمریکایی طیف گسترده ای از انواع کنترل ولوها، عملگرها و پوزیشنرها را تولید می کند که در صنایع مختلفی نظیر هوافضا، نفت، گاز، شیمیایی، پتروشیمی، تولید توان، پالایشگاهی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

پروال ( Proval )

شرکت پروال یک شرکت ترکیه ای است که در تولید ولو ها و تجهیزات ابزار دقیق از جمله پوزیشنر ها و اکچویتورها فعالیت می کند.

سامسون ( Samson )

شرکت سامسون ( Samaon ) یک شرکت آلمانی تولید کننده انواع کنترل ولو، اکچویتور، و سیستم های اندازه گیری کنترلی و ابزار دقیق است. این برند از معتبر ترین برند ها در زمینه ی کنترل ولو و پوزیشنر می باشد.

متسو ( Metso )

متسو یک شرکت فنلاندی است که ماشین آلات صنعتی، و تجهیزات اتوماسیون صنعتی از جمله کنترل ولو ها را تولید می کند. محصولات متسو در صنایع مختلفی نظیر انرژی، استخراج معادن، تولید برق، نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

اس ام سی ( SMC )

شرکت اس ام سی SMC یک شرکت ژاپنی است که در حوزه تجهیزات پنوماتیک و هیدرولیک یک برند شناخته شده و معتبر می باشد. از جمله محصولات این شرکت می توان به پوزیشنر ها و عملگرهای آن اشاره کرد.

پوزیشنر پنوماتیک