سیستم پنوماتیک ماشین چیست؟

سیستم پنوماتیک ماشین چیست؟

پنوماتیک ماشین چه سیستم هایی هستند؟

سیستم  پنوماتیک ماشین با توجه به مزیت هایی که دارند، توانسته اند به صنعت خودرو نیز راه پیدا کنند.مهم ترین مزیتی که سیستم های پنوماتیک در این صنعت از خود نشان داده اند تنظیم ارتفاع خودرو به اندازه دلخوه است. در ادامه این مقاله در مورد این سیستم ها و کاربردشان در ماشین صحبت می کنیم.

سیستم پنوماتیک ماشین چیست؟

اگر به صورت تخصصی تر بخواهیم در مورد سیستم های پنوماتیک ماشین صحبت کنیم. باید بگوئیم که منظورمان همان کف خواب کردن ماشین است. توجه کنید که وقتی از کف خوابی ماشین صحبت می کنیم منظورمان لزوما کم کرن ارتفاع ماشین نیست. سیستم پنوماتیک ماشین پژو پارس را در نظر بگیرید. اتفاقی که در این سیستم می افتد این است که نیروی الکتریکی را به حرکتی تبدیل می کند. این اتفاق با استفاده از گاز های فشرده ای اتفاق می افتد که بی سم باشد. در ماشین ها سیلندرهایی وجود دارد که هوای آزاد را فشرده می کند که این گاز همان دمای معمولی است که استفاده می کنیم که به آن مقداری مواد اضافه می کنند که برای محیط خطرناک نباشد و هچنین کمپرسور ها را در صندوق عقب نصب می کنند.

penumatic

مزایای سیستم پنوماتیک در خودروها

اینکه می توان کمپرسورها در صندوق عقب نصب می شوند از مزایای خودرو است، که با استفاده از سیستم پنوماتیک خودرو می توان ارتفاع خودرو ها را به چند حالت مختلف تنظیم کرد.

تفاوت این سیستم با حالت عادی در این است که بالن های مستحکمی در آن وجود دارد که فشار باد این بالن ها با کمپرسور ها تنظیم می شود. اصطلاحا می گویند می توان رانندگی نرم تری انجام داد. اگر سیستم پنوماتیک در ماشین به کار برود مزایای زیادی بهمراه دارد. گازهایی که در این ماشین استفاده می شوند با محیط اطراف ما هماهنگی زیادی دارند و میزان آلودگی تولید شده توسط آن ها بسیار پایین هستند. و نکته مثبت دیگر این است که در سیستم های پنوماتیک سرعت بسیار بالاتر است. مزیت دیگر این سیستم کوتاه کردن فنر های خودرو می باشد. وقتی این سیستم را روی خودرو خود نصب می کنید، می توانید که فنر ها را تا حدی برش دهید و مانع خرابی آن ها بشوید.

معایب سیستم پنوماتیک در خودرو

حال اگر بخواهیم از معایب سیستم های پنوماتیک در  ماشین صحبت کنیم. باید بگوییم که در هر حال احتمال برخورد با زمین وجود دارد، بر خلاف اینکه سیستم های جدید بسیار هوشمند هستند باز هم این احتمال را به صفر نمی رسانند. ماشین هایی وجود دارند که ارتفاع ماشین را تنظیم می کنند اما نمی توان این را در تمام موارد لحاظ کرد و این موضوع را نباید نادیده گرفت که سیستم های پنوماتیک روی ماشین عادی بسیار ایراد خیزتر است.

قیمت ها و تعرفه های پنوماتیک خودرو

با توجه به ساختار و عملکرد سیستم پنوماتیک برای همین به قطعیت می توان گفت که هزینه سیستم پنوماتیک در هر ماشین با بقیه ماشین ها متفاوت است. موثر ترین عامل روی قیمت این موارد جنس و مدل سیستم است، اما به طور تقریبی می توان گفت که هزینه های پنوماتیک از نصب تا تجهیز بین 13 الی 22 میلیون می تواند باشد. شما برای اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه های می توانید به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ذی ربط تماس حاصل فرمایید.

نحوه مراقبت از سیستم های پنوماتیک چیست؟

نحوه مراقبت از سیستم پنوماتیک چیست؟

این سیستم ها همیشه باید در محیط های دور از گرد و خاک، رطوبت و دور از گرما و تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود.

چرا که گرد و غبار باعث ایجاد اختلال در حرکت قطعات مکانیکی شده و باعث کاهش راندمان و بازدهی دستگاه می شود.

رطوبت در این دستگاه باعث آسیب دیدن و زنگ زدگی قطعات داخلی ابزار شده و در نهایت عمر آن را کاهش می دهد.

سوالات شما

بزرگ ترین مشکلی که ممکن است برای سیستم های پنوماتیک  رخ دهد چه می تواند باشد؟
مثلا ممکن است کف ماشین با سطح زمین برخورد کند.

چگونه صدایی که در زمان استفاده از این سیستم تولید می شود را کاهش دهیم؟شما می توانید به راحتی با استفاده از صدا خفه کن، صدای آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

آیا به غیر از ظاهر جنبه های دیگری برای پنوماتیک ماشین در نظر گرفت؟
بله در این سیستم مزایای دیگری همچون کاهش پیدا کردن مصرف سوخت، بهبود هندلینگ خودرو و… وجود دارد که بسیار مفید است.

نظرات و پیشنهاد ها

این وبلاگ  هیدرونرما در رابطه با سیستم های پنوماتیک در ماشین ها بود، اگر شما تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم که ما را هم در جریان تجربیاتتان بگذارید.

مطالب دیگر

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *