پدال پنوماتیک چیست؟

پدال پنوماتیک چیست؟

پدال پنوماتیک یا پدال بادی از اصل یک پدال ساده است که از طریق فشار یک اهرم به کار خود ادامه می‌دهد. در اصل این نوع پدال همان شیر پنچ دو است. در پشت اهرم این پدال یک اگزوز قرار دارد که به صورت فابریک و اصل در خود کارخانه در پشت اهرم پدال قرار داده‌می‌شود. همین مورد باعث می‌شود که دیگر نیاز به نصب اگزوز یا حتی نصب صدا خفه کن نباشد.

پدال پنوماتیک چیست؟

پدال پنوماتیک در واقع یک محصول دیگر از صنعت پنوماتیک است که به منظور کنترل حرکت قطع و وصل از طریق پای شما طراحی و ساخت شده‌است.
این پدال پنوماتیکی در سه نوع پدال ساده، پدال قفل شو و پدال محافظ دار در بازار موجود می‌باشد.
همچنین شرکت‌های زیادی در زمینه ساخت و طراحی پدال پنوماتیکی تخصص دارد که از جمله مهمترین آنها عبارت است از ایرکنترل، فوروارد، تکنو ایر، ایسایا، ایرسان، شاکو، ایرتک، ورکام، مایندمن.
شما به راحتی می‌توانید از بین این مارک‌های معروف پدال مناسب خود را انتخاب نمایید.

نمونه پدال پنوماتیک

سایز پدال پنوماتیک

بهترین سایز رزوه مورد نظر برای پدال پنوماتیک یا پدال بادی 4/1 می‌باشد. به دلیل اینکه این نوع از پدال برای صادر کردن فرمان از طریق پا طراحی شده است پس سایزهای بزرگتر از 4/1 چندان طرفدار ندارد.
پدال پنوماتیک را در نهایت به شیرهایی با تحریک بادی که به اسامی شیر زیگنال یا سیگنال نیز معروف است متصل می‌کنند.
البته می‌توان از پدال‌ها به صورت مستقیم و بدون اتصال برای بالا و پایین کردن سیلندرها استفاده و بهره برداری کرد ولی باید این موضوع  سایز4/1 را که تقریبا سایز کمی است را مد نظر داشته باشید.
در نتیجه به صورت معمول برای سلیندرهایی که دارای قطر 100 میلی متر هستند به صورت مستقیم از پدال بادی کمک می‌گیرند.
البته لازم به ذکر است که برای سیلندرهایی با قطر بالاتر نیز می‌شود از پدال بادی یا پنوماتیک استفاده‌ کرد ولی خب سرعت رفت و آمد در سیلندرها کاهش پیدا می‌کند.

روش نصب پدال

در قسمت پشت این نوع از پدال‌ها سه پورت a b p وجود دارد.
پورت p در اصل ورودی پدال است
و پورت a  و b  هم خروجی پدال هستند که با فشردن پدال میزان باد در آنها تغییر می‌کند و فرمان اجرا می‌گردد.

کاربرد پدال پنوماتیک

از چنین نوع پدال‌هایی به دلیل دقیق و اتوماسیون بودن آنها در صنعت‌های مختلفی مانند صنایع داروسازی، غذایی و صنعت‌های سنگین مانند ماشین سازی می‌توان بهره برد. وجود این پدال‌های پنوماتیک که با پا کار می‌کنند نیاز به دخالت دست را از بین برده‌است و کار را برای افراد زیادی ساده و راحت کرده‌است.

نمونه پدال پنوماتیک

 

سخن پایانی

ما این مقاله را برای شما در جهت آشنایی با پدال پنوماتیک که از طریق پای شما فرمان قصل و وصل هر چیزی را صادر می‌سازد. انواع آن، کارایی و دیگر موارد مربوط به چنین محصولی فراهم ساختیم. تا در موقع نیاز به راحتی با توجه به نیاز خود بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. و در دام بی اطلاعی و کلاهبرداری‌های مربوط به این صنعت نیفتید. امیدواریم این مقاله نیز مانند دیگر مقالات تیم ما برای شما مفید بوده باشد.

برای خرید پدال پنوماتیک کلیک کنید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *