کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

یونیت‌های برقی روغن کاری برای تزریق روغن روان کننده بر قسمت‌های مکانیکی (بازوهای انواع دستگاه‌های صنعتی) به کار می‌رود. دستگاه های تزریق پلاستیک و لاستیک در مدل‌های بزرگ و کوچک برای قسمت بازوهای گیره استفاده میشوند. پرس های هیدرولیک، دستگاه‌های ساخت و تراش چوب و MDF ، کارخانه‌های فولاد و همه صنایع بزرگ و کوچک برای افزایش طول عمر بازوها و بوش‌های دستگاه از دستگاه روغنکاری استفاده می‌کنند.

کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

مدل‌های مختلف دستگاه روغنکاری برقی

دستگاه روغن کاری برقی با توجه با سایز مخزن، ولتاژ کاری الکتروموتور و دارا بودن تایمر تقسیم بندی می‌شود. که به عنوان ویژگی‌های یک یونیت روغن کاری و روانکاری مطرح می‌شود و در هنگام خرید یونیت هیدرولیک باید به هر کدام از این ویژگی ها دقت کرد.

در مدل‌های چینی موجود در بازار با تحویل فوری، مخازن 1 لیتری، 2 لیتری و 4  لیتری موجود است. الکتروموتور این دستگاه می‌تواند تک فاز 220VDC  ، سه فاز  380VDC و 24VDC باشد. برای را اندازی این دستگاه می‌توان از فرمان مستقیم استفاده کرد که مدل بدون تایمر می‌شود و برای راه‌اندازی طبق برنامه از مدل تایمردار استفاده می‌شود.

طرز کار پمپ روغن کاری برقی چگونه است؟

این دستگاه‌ها شامل یک مخزن است که روغن روان کننده درون این مخزن ریخته می‌شود. یک پمپ هیدرولیک کوپل شده با موتور الکتریکی ( 24VDC و 220VAC و موتور سه فاز ) برای ایجاد جریان روی این دستگاه روغنکاری وجود دارد. فرمان استارت و استپ این موتور الکتریکی از طریق تایمر روی دستگاه ( در مدل‌های تایمردار ) یا سوییچ خارجی ( برای مدل‌های ساده ) صادر می‌شود. طرز کار یونیت هیدرلیک در مدل‌های مختلف بسیار شبیه به هم است.

در نظر داشته باشید که برای روغنکاری بازو ها و مفاصل مکانیکی نیازمند فشار و دبی بالا در سیستم نمیباشیم .  ای نوع از روغن کاری ها در حالت بیشینه 15 بار و در حالت دائم 8 تا 10 بار فشار به سیستم اعمال می‌کنند که برای تغذیه خطوطی که دستگاه در کنار سیستم مکانیک باشد ، مناسب است. همچنین می‌توان خروجی را به مقسم های هیدرولیک داد و از 2 تا 10 نقطه را روغن کاری کرد. این مقسم های روغن ، در مدل های ساده و سوپاپ دار و مدل کنترل جریان موجود میباشند.

کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

کارایی مخزن روغن کاری چیست؟

 

دستگاه روغن کاری از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

وقتی این دستگاه را خریداری می‌کنید تمامی این قطعات جزو دستگاه است. یک عدد مخزن نگهدارنده روغن هیدرولیک، یک عدد الکتروموتور به هماره یک عدد جعبه ترمینال برای سیم بندی، یک عدد پمپ هیدرولیک که درون مخزن است. درب تانک هیدرولیک، گیج نشان‌دهنده فشار، سنسور تخلیه روغن و … همگی روی دستگاه روغن کاری نصب است.

مدل‌های چینی یونیت‌های روغنکاری در بازار بسیار فراوان است. نام برند و شرکت چینی سازنده یونیت روغن کاری اصلا مهم نیست. کیفیت کارکرد یک دستگاه باید توسط فروشنده تضمین بشود.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *